Aradığınız içerik bulunamadı. Lütfen tekrar deneyiniz.

“FİNSPOR, DİVA Online İş Yönetimi PROFESYONEL Çözümü ile

Çalışma PERFORMANSINI Arttırdı.”

• Merhaba Türker Bey, FİNSPOR’u sizden tanıyalım...


Finspor Servis Müdürü Türker Benzeroğlu - Diva1974 yılından bu yana büyüyerek gelişen, sektörün en köklü şirketi FİNSPOR,  distribütörlüğünü yaptığı markaları, dünyada kendini kanıtlamış ve özellikle AR-GE’si güçlü markalar arasından seçmektedir. FİNSPOR; kalp atış hızı monitörü Polar, ilk lateral hareketli Hoist Smith Makinesi, bilgisayarlı üye takip sistemi Fitlinxx, ClubCom ve ChannelCast (Precor) gibi yenilikçi teknolojileri ilk kez Türkiye’ye getiren firma olma ayrıcalığını taşımakta ve yenilikçi yaklaşımları ve innovasyona verdiği önemle rakiplerinden ayrılmaktadır. FİNSPOR Professional, sağlık kulüplerinden spor salonlarına, okullardan askeriyeye bütün kurumlar için profesyonel ekipman, projelendirme, kurulum, dekorasyon, program yazılımı ve danışmanlık hizmeti sunuyor. FİNSPOR Yurt dışından ithal ettiği ürünleri kendi mağazalarında ve yurt genelinde büyük alışveriş merkezlerinde satıp yine kendi servis ağı ile satış sonrası servis hizmeti desteği vermektedir.

Gelişen iş ihtiyaçlarını karşılamak üzere FİNSPOR yönetimi,  yaptığı titiz değerlendirme süreci sonunda Diva Online İş Yönetimi uygulamasını tercih ederek mağaza yönetimi, servis yönetimi, merkez yönetimi ve e-ticaret uygulamasını devreye aldı.

14 yıllık iş deneyimi ile üç yıldır FİNSPOR Servis Müdürü olarak görev yapan Türker Benzeroğlu bu süreç ve kazanımları hakkında bizlerle şunları paylaştı:


 
• Diva Öncesi Çalışma Şekliniz Nasıldı?

Manuel bir çalışma sistemimiz vardı. Oldukça zorlandığımız bir sistemimiz vardı. Mağazalarımızda yapılan çalışmalar ayrı ayrı toplanıp biraraya getirildikten sonra değerlendirmelerimizi yapıyorduk. Bu çok zorlanmamıza ve zaman kaybına en önemlisi doğru bir rapor alamamamıza sebep oluyordu. Tabi doğal olarak servis tarafımızda da bir program olmadığından tüm çalışmalar bir excel dosyasında kayıtlıydı. Muhasebe departmanı dışında her departman birbirinden bağımsız bir çalışma içindeydi. Diva ile birlikte bu sıkıntı ortadan kalkmış oldu. Şu anda mağazaların siparişlerini, satışlarını gerek muhasebe gerekse servis tarafından sorunsuz bir biçimde ONLINE takip edebiliyoruz. 

• Coretech, Diva FİNSPOR nasıl bir araya geldi?

Coretech ile tanışmamız bir bayimiz araclığıyla oldu. O sıralarda web tabanlı bir program arayışı içindeydik. Özellikle servis tarafında bu ihtiyaç çok ciddiyet kazanmıştı. Değerlendirmelerimizde Coretech’in “Sorunlara çözüm üretme ve hayata geçirme” konusundaki yaklaşımı çok cazip geldi. Üstelik tüm departmanlarımızın ihtiyaçlarını topyekûn karşılayacak ortak çözümleri vardı. Diğer programlarda ise bizim iş dinamiklerimize uyum sağlama konusunda sıkıntılar oluşabileceğini farkettik. Bu da bizi Diva’ya yöneltti.. Bu arada isteklerimizin yapılabilirliği konusunda kendileri ile görüştük. Olumlu bir yaklaşım görünce teklifleri tarafımızdan kabul gördü. Geçiş sürecinde ortaya çıkan konuları işbirliği ile beraberce çözerek ilerledik.

• Devreye alma süreciniz nasıl geçti?

Finspor Servis Müdürü Türker Benzeroğlu - DivaZaten süreç yönetilebilir olduğu takdirde herhangi bir problem yok. Mühim olan burada her iki tarafın birbirini en doğru şekilde algılayıp sorunları çözebilmesidir. Coretech’te bilgisine ve deneyimlerine çok inandığım arkadaşlar var. Herkes işinde profesyonel. Coretech’le iş planlarımızı birlikte yaparak projemizi alnımızın akıyla tamamlayabildik.
Teknik servis departmanı adına programın oturduğunu söyleyebilirim.  Sistemin sürekli kendini geliştiren yapısı sayesinde kullanabileceğimiz özelliklerin hızla arttığını sevinerek görebiliyorum. Sistemin çalışmasından ve performansından memnunum. Bir yılı aşkın bir süredir veriler birikmeye başladı. Bu sayede çok daha ayrıntılı raporlar almaya başladık. Zaten ana amacımız da buydu. Bu verilerin analiz edilmesiyle geşlecekte çok daha fazla verimli bir iş ortamı sağlayacağız.  

• Ne faydalar elde ettiniz?

Tüm servislerimiz daha önceden herhangi bir program kullanmıyorlardı. Diva kullanmaya başladıktan sonra memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Hakedişlerinden parça takibine kadar tüm aşamalarında Diva üzerinden işlem yaptıkları için servis hizmetlerini rahatlıkla gerçekleştiriyorlar. Bu önemli bir gösterge. Bu nedenle şu anda memnunlar. Mağazalarımızda da Diva kullanıldıktan sonra pek çok şey düzene girdi. Mail trafiği ortadan kalktı. Her şey kayıt altına alınmaya başladı. Tüm satışların servis merkezi ile koordinasyonu düzene girdi. İş kaybı minimuma inerken müşteri memnuniyeti artmaya başladı. Bu arada mağazaların verimliğini ölçebilecek kriterler ortaya çıktı. Bu güne kadar işlerimiz eş zamanlı değildi. Şimdi ise müşterilerle eşzamanlı çalışma ortamı sağlandı. Tabi bu arada satış sorumlularımızın işleri de kolaylaştı. Mağaza kontrollarını her yerden yapabilme kolaylığını yaşamaya başladılar. Bu arada e-ticaret’imizi de Diva üzerinden yapıyor olmamız bir diğer avantaj. Bu çok yeni uygulamamıza “bebeğimiz” gözü ile bakıyoruz. İleride çok ciddi bir ticaret ortamı olacağına inanıyoruz.

• Coretech ve Diva size ne ifade ediyor?

Coretech ve Diva deyince birincisi bir yakınlık hissediyorum. İkincisi destek hissediyorum. Üçüncüsü sonuç odaklılık hissediyorum. Coretech firmamızın bir parçası oldu. Tüm ekip bizim birer ekip arkadaşlarımız gib. Bu arada Coretech ekibinin müşteri ile temasta olanları işlerinde son derece profesyonel. Bu nedenle çalışmalarında çok tatminkar sonuçlar alıyoruz. Bu arada yazıllımın lisans olarak satınalınması yerine hizmet olarak kullanılması bizim için çok yeni bir yöntem. Ama bu sayede elleri ve ilgileri devamlı sistemimizin üzerinde. Çünkü her zaman sisteme müdahele etme konusunda yardımcı oluyorlar. Bir bakıma “programı aldınız bizimle işiniz bitti” gibi bir durum yok. Bu da bize ayrı bir güven veriyor. Zira Coretech bu uygulamayı çok iyi yönetiyor.

Türker Benzeroğlu
FİNSPOR Servis Müdürü


Finspor'un internet mağazasına gitmek için lütfen tıklayınız...

Dergideki röportaj sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayınız...
Dergideki görüntüye ulaşmak için lütfen tıklayınız...Kelimeler :
DİVA Her Zaman Müşterilerinin Yanında.

DİVA ekibi, teknoloji sektörünün öncü kuruluşlarından müşterimiz Vestel'in 7-9 Aralık tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirdiği bayi toplantısına katılarak, Türkiye'nin dört bir yanından etkinliğe katılan DİVA kullanıcısı Vestel bayileri ile biraraya geldi.

Devamı »

2015 04 - Ekim-Kasım-Aralık Yenilikleri
Ekim-Kasım-Aralık 2015
döneminde Diva kapsamında gerçekleştirdiğimiz değişiklik ve yenilikleri aşağıda bulabilirsiniz... Devamı »

2015 03 - Haziran-Ağustos-Eylül Yenilikleri
"Haziran-Ağustos-Eylül 2015" döneminde Diva'da gerçekleştirilen değişiklik ve yenilikleri görebilmek için lütfen tıklayın:  Devamı »

+90 (262) 679 89 09
+90 (262) 679 89 00 divadestek@logo.com.tr